powrót do strony głównej
english version
LEW PALMYREŃSKI NOWYM LOGO CENTRUM
zmodyfikowano
10-10-2017
24.05.2017 02:20

Kategoria: wystawy

W „Galerii Korytarz” w Instytucie Archeologii UW zawisła wystawa prezentująca dokonania Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW w sezonie 2016/2017.


Prace wykopaliskowe i konserwatorskie misji CAŚ UW w 12 krajach Afryki północnowschodniej, Bliskiego Wschodu i Zakaukazia w 2016 roku zostały zgrupowane w dziewięciu ogólnych kierunkach badawczych CAŚ UW. Oczywiście badania terenowe i najnowsze odkrycia są najbardziej atrakcyjną częścią prac archeologicznych i im poświęcono na wystawie najwięcej miejsca. Będzie więc można tam zobaczyć najciekawsze rezultaty najnowszych prac wykopaliskowych.

Jednak na wystawie przedstawiono również inne działania naszej instytucji, jej pracowników i współpracowników. W ich zakres wchodzi opracowywanie wyników prac wykopaliskowych, przetwarzanie i archiwizowanie dokumentacji oraz przygotowanie publikacji naukowych. Inną gałęzią działań CAŚ UW jest popularyzacja naszych prac poprzez wystawy, konferencje, spotkania czy pikniki naukowe – wystawa przypomni najciekawsze z zeszłorocznych wydarzeń.

Pokazujemy też zakres działalności Stacji Badawczej w Kairze CAŚ UW: pomoc przy organizacji misji archeologicznych w Egipcie, wsparcie logistyczne badaczy przybywających do Egiptu i Sudanu, animację życia naukowego poprzez seminaria i cykle wykładów oraz prowadzenie laureatów stypendiów finansowanych przez MNiSW.

Wernisaż wystawy odbędzie się 25 maja 2017 r. o godz. 18.00, w pierwszym dniu Konferencji „Polacy na Bliskim Wschodzie 2017”.

Galeria Korytarz, Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa.

Wystawa będzie czynna do połowy czerwca 2017 roku.