powrót do strony głównej
english version
LEW PALMYREŃSKI NOWYM LOGO CENTRUM
zmodyfikowano
10-10-2017
03.04.2018 13:59

Kategoria: inne

Nowa strona CAŚ UW


Żegnamy się ze starą wersją serwisu. Służyła nam już od 15 lat, co w oczach archeologa jest zaledwie mgnieniem oka, jednak z perspektywy Internetu, jest to kilka epok. W tym czasie wiele się zmieniło również w naszej instytucji. W naszej nowej witrynie chcemy odzwierciedlić te zmiany, jednocześnie podkreślając długą tradycję, jaka stoi za Centrum.

Najlepiej widać to w dziale Badania, gdzie prezentujemy opisy stanowisk badanych pod auspicjami Centrum. Takie „wizytówki” przygotowujemy dla wszystkich naszych projektów – zarówno tych zakończonych, jak i bieżących. Na stronie głównej, oprócz działu aktualności, gdzie zamieszczamy informacje o najnowszych wydarzeniach, w które jesteśmy zaangażowani, można zobaczyć, gdzie nasze misje prowadzą w danej chwili badania. A praktycznie w każdym miesiącu w jakimś kraju Bliskiego Wschodu lub Afryki Północnej pracują nasi archeolodzy.  

Na nowej stronie, oprócz treści przeniesionych z poprzedniej wersji serwisu, zamieściliśmy nowe informacje o strukturze Centrum, jego zadaniach i kierunkach badawczych. Więcej miejsca przeznaczyliśmy na prezentację działalności Stacji Badawczej w Kairze, a także dla nowopowstałego Ośrodka w Chartumie. Rozbudowany dział poświęcony naszym wydawnictwom ułatwi dotarcie do publikacji rezultatów naszych badań. W nowej witrynie działa też wyszukiwarka, co znacznie uprości korzystanie z jej bogatych zasobów. Szata graficzna nowej strony oparta jest na kolorystyce przyjętego w 2017 roku logo CAŚ UW, uzupełniona niebieskim kolorem z palety barw Uniwersytetu Warszawskiego.  

Prace nad poszczególnymi  elementami nowej strony będą trwały już po jej publikacji, np. w wersji anglojęzycznej strony dostępna będzie większość treści z wersji polskiej.  Kilkadziesiąt już zamieszczonych „wizytówek” projektów będziemy krok po kroku uzupełniać: wzbogacać o galerie zdjęć i linki do materiałów i publikacji związanych z poszczególnymi misjami. Zachęcamy przy tym kierowników i współpracowników misji, a także czytelników, do nadsyłania sugestii takich uzupełnień.


www.pcma.uw.edu.pl – życzymy przyjemnej lektury!